JBL Boombox 2

JBL Boombox 2 jest dość dużym, przenośnym głośnikiem Bluetooth, który może zapewnia głębokie basy oraz wysokie poziomy głośności. Fani mocnego brzmienia na pewno docenią ten model i będą zachwycenie jego jakością. Wodoodporny boombox nada się na każdą imprezę.

JBL Boombox 2 występuje w dwóch kolorach, a więc klasycznym czarnym oraz moro. Jego wymiary to 484,43 mm x 200,75 mm x 256,1 mm, a waga sięga niemalże 6 kg (dokładnie: 5,91 kg). Widząc po wymiarach można zauważyć, że nie jest do głośnik, który możemy spokojnie wrzucić do torby. Jest duży i dość ciężki. Na szczęście posiada odpowiedni uchwyt, który ułatwia jego przenoszenie. Jak wspominaliśmy jest on wodoodporny, a objawia się to poprzez stopień ochrony IPX7 co oznacza tyle, że możemy go zanurzyć na głębokości 1 m przez okres do 30 minut. Oczywiście puszczanie muzyki pod wodą mija się z celem (przy zanurzeniu mogą być problemy z bluetoothem) to jednak nic się nie stanie jak zostanie podczas imprezy ochlapany czy nagle zacznie padać deszcz. Wewnątrz JBL’a znajdują się podwójne 30-watowe głośniki oraz cztery mniejsze głośniki nisko tonowe łączące sięw zakresach od 50 Hz do 20 kHz. Po obu stronach głośnika znajdziemy dwa duże pasywne radiatory, które będą pomocne w wydobywaniu odpowiedniego basu. Na przedniej stronie głośnika znajdziemy elementy sterujące (zasilanie, parowanie, odtwarzanie, pauza czy regulacja głośności). Istnieje również przycisk o nazwie partyboost, który pozwala na sparowanie Boomboxa z innymi głośnikami JBL. Nie zabrakło również paska LED, który informuje nas o stanie zużycia baterii. Z tyłu głośnika znajdziemy wtyczkę zasilania, port USB, micro USB oraz wejście Aux 3,5 mm. Poprzez Post USB możemy ładować inne urządzenia z zasobów energetycznych głośnika. Bateria o pojemności 72,6 Wh (odpowiednik 10000 mAh) pozwoli na działanie głośnika przez dobę, jednak należy pamiętać, że wszystko zależy od tego jak z niego korzystamy.

Głośnik gra głośno i czysto. Przy utworach z dużą ilością basów Boombox 2 zapewni mocne pasmo niskich częstotliwości. Przy największych poziomach głośności bas się nie zniekształca, a DPS (cyfrowe przetwarzanie sygnału) włącza się i nieznacznie rozjaśnia niskie tony. Przy umiarkowanej głośności uzyskamy największą głębię basów, a DPS będzie się załączał rzadko. Podsumowując głośnik jest duży i ciężki, jednak swoje funkcje, a więc dźwiękowe jest w stanie udźwignąć nawet przy najcięższych kawałkach. Sprawdzi się idealnie w plenerowych imprezach, gdzie nie ma dostępu do prądu. Jego cena niestety może odstraszać – oscyluje wokół 2000 zł, jednak cóż za jakość się płaci.