Marshall Action II

Marshall Action II to przenośny głośnik Bluetooth w stylu retro. Jeżeli lubisz głośniki firmy Marshall to ten model na pewno przypadnie Ci do gustu. Ma potężne basy oraz regulację tonów wysokich. Co nas urzekło w tym niepozornym głośniku? Zapraszamy na naszą recenzję.

Głośnik Marshall Action II ma wymiary 260 x 150 x 160 mm i waży niecałe 3 kg (dokładnie 2,85 kg). Występuje w dwóch kolorach: białym i czarnym. Pokryty jest również realistycznie wyglądającą patyną licową, która pokrywa większość górnych oraz bocznych paneli. Przednia strona zakryta jest kratką z logo producenta, a całość wygląda elegancko i nie ma tu żadnej tandety. Na górnym panelu znajdziemy wejście 3,5 mm AUX, przycisk źródłowy (pozwala on na przełączenie pomiędzy Bluetooth a AUX), przycisk odtwarzania/pauzy oraz wyłącznik zasilania. Znajdziemy tam również pokrętła, które służą odpowiednio za głośność, bas i wysokie tony. Action II posiada dwa głośniki wysoko tonowe, a każdy z nich zasilany jest 15-watowym wzmacniaczem. Dodatkowo mamy jeszcze jeden głośnik nisko tonowy zasilany 30-watowym wzmacniaczem. Zakres częstotliwości wynosi między 50 Hz a 20 kHz. Całość stoi na czterech solidnych nóżkach, które stabilizują urządzenie podczas wibracji potężnych basów. Tylny panel nie wyróżnia się niczym szczególnym, dlatego uznajmy, że tam jest bo być musi.

Do głośnika możemy wykorzystać dedykowaną aplikację, która pozwoli nam zmianę intensywności diod LED, przełączanie głośnika w tryb gotowości oraz oczywiście sterować samą muzyką. Marshall Action II jest dość głośny, a głębokość basów może nie jest na poziomie subwoofera, ale na pewno są pełne. Głośnik wykorzystuje technologię DSP (chodzi o cyfrowe przetwarzanie dźwięku), która ma zapobiegać zniekształceniom przy wysokim poziomie głośności, jednak nie działa to najlepiej. Głośnik ma nawet problemy z głębokimi basami na średnich poziomach głośności. Jednak możliwe, ze jest to celowe działanie by zapewnić bardziej realistyczne wrażenia muzyczne. Jednak osoby, które nie są wyczulone na bardzo duże basy lub po prostu nie będą z nich korzystały nie będą zawiedzione i dla nich można owy głośnik polecić. Podsumowując, Marshall Action II to elegancki głośnik, który jeżeli będziemy słuchali muzyki bez głębokiego basu będzie odpowiadał większości osób. Ładny, dobrze wykonany, z dobrym dźwiękiem (prócz wspomnianych głębokich basów), o kompaktowych wymiarach i kultowym logo. Cena zamyka się w niecałych 900 zł, chociaż znajdziemy go również poniżej tej kwoty.