Router Huawei 5G CPE Pro 2 – router obsługujący standard 5G

Huawei jeszcze nie raz nas zaskoczy i to mimo bana nałożonego przez Trumpa. Niedawno na polskim rynku pojawił się jeden z najnowszych routerów od Huawei. 5G CPE Pro 2, bo o nim mowa, to router obsługujący standard sieci Wi-Fi 6, dający nowe możliwości przesyłowe.

Router Huawei 5G CPE Pro 2 jest routerem jak można się domyśleć obsługującym szeroko zasięgowe pasmo 5G. Dodatkowo router został wyposażony w nową technologię od Huawei, a więc Huawei 5G Super Uplink, która pozwala na obsługę najnowszego standardu Wi-Fi 6. Dzięki temu urządzenie zapewni najwyższą jakość połączenia, a co za tym idzie płynne korzystanie z Internetu. Takie możliwości na pewno doceni wiele osób, zarówno tych którzy korzystają z Internetu w domu jak i tych którzy wykorzystują go w pracy. Router będzie szczególnie przydatny dla wszelkiej maści autorów podcastów, streamerów, youtuberów i wielu, wielu innych. Nasze urządzenie zostało wyposażone w procesor 7nm Balong 5000. Dzięki takiemu zabiegowi obsługa sieci 5G będzie na o wiele większym poziomie niż poprzednie modele Huawei. Nowy procesor obsługuje pasmo 200 MHz oraz technologię agregacji pasm, dzięki którym można podwoić maksymalną prędkość pobierania 5G w porównaniu do poprzednich generacji. Prędkość wysyłania może dochodzić aż do 3,6 Gb/s! Najnowszy router obsługuje jeszcze więcej pasm niż jego poprzednik. Model pierwszej generacji obsługiwał 5G TDD (n41/n77/n78/n79), generacja druga dodaje dodatkowo 5G FDD (n1/n3/n5/n7/n28/n38/n40).

Dzięki wspomnianej już technologii Super Uplink router może w pełni wykorzystać zalety zarówno TDD jak i FDD, dzięki czemu mamy gwarancję szybkiego połączenia o szerokim zasięgu, dającego nieosiągalne do tej pory możliwości. Router Huawei 5G CPE Pro 2 jest w pełni zgodny ze standardem Wi-Fi 6, dzięki czemu zasięg sygnału w domu będzie jeszcze lepszy niż dotychczas. Do routera możemy w zależności od wersji podłączyć od 64 do 128 urządzeń. Dodatkowo mamy tutaj możliwość obsługi technologii MU-MIMO, a także równoczesną transmisję danych między wieloma podłączonymi urządzeniami. Router wpiera także technologię dynamicznej przepustowości wąskopasmowej, dzięki której będziemy mogli podnieść transmisje danych w smartfonach Huawei poprzez obsługę Wi-Fi 6. Wewnątrz routera znajdują się wentylatory chodzące, które mają za zadanie w sposób dynamiczny dostosowywać prędkość roboczą do panującej temperatury. Nie są one głośne, 30 dB, a poprawiają chłodzenie nawet o 50%, obniżając temperaturę urządzenia o 5oC. Takie zastosowanie wentylatorów przekłada się na bardzo wysoką efektywność routera w zakresie dużych obciążeń, które są związane z obsługą 5G. Zarządzać routerem można dzięki dedykowanej aplikacji Huawei Al Life. Pozwala ona między innymi na podłączanie i odłączanie urządzeń, monitorowanie pobierania danych czy wykrywanie siły sygnału. Router niestety nie należy do najtańszy. Jego cena dochodzi nawet do 2500 zł.