Huawei Watch GT 2 Sport

Huawei Watch GT 2 Sport to zegarek o solidnym i mogącym podobać się wyglądzie. Ma niesamowicie żywotną baterię oraz wiele funkcji, które możemy dopasować do własnych potrzeb. Świetny sportowy smartwatch czy może po prostu świetny smartwatch? Przekonajmy się.

Huawei Watch GT 2 Sport jak sama nazwa wskazuje powinien być przeznaczony dla sportowców. Naszym zdaniem nie ma co tak mocno szufladkować tego zegarka. Może o tym świadczyć chociażby same jego wykonanie. Koperta zegarka została wykonana ze stali i pomalowana jest na kolor czarny, dodając mu nieco elegancji. Sportowe przeznaczenie może być sugerowane poprzez umiejscowienie numeracji na obręczy, która okala szkło chroniące wyświetlacz. Pasek dołączony do zegarka jest wykonany z bardzo wygodnej gumy, z czytelnie wytłoczoną nazwą zegarka. Guma ta jest przyjazna dla skóry, nie podrażnia i nie obiera, a zegarka niemalże nie czuć na ręku. Na rynku znajdziemy również wersję w kolorze srebrnym z paskiem skórzanym w kolorze brązu. Koperta 46 mm sugeruje, iż zegarek jest przeznaczony dla mężczyzn i tak należałoby to interpretować. Wróćmy jednak do rzekomego sportowego przeznaczenia smartwatcha. W naszym odczuciu zegarek idealnie nadaje się również jako elegancki dodatek do białej koszuli czy marynarki. Dodatkowo jeżeli będziemy korzystać ze skórzanego paska zyskamy tylko na elegancji. Zegarek posiada wiele czujników, znajdziemy tutaj miernik tętna, snu, aktywności, stresu, ale również barometr, wysokościomierz czy kompas. Sam zegarek ma matryce AMOLED o przekątne 1,39 cala, która jest niezwykle czytelna, nie ma problemu z przeczytaniem SMS, w każdej porze dnia i nocy. Na pokładzie znajdziemy wiele możliwości personalizacji tarczy co jest domeną wielu smartwatchy.

Funkcje zegarka pozwalają na śledzenie wielu naszych aktywności, w tym klasycznego biegania, chodu, jazdy na rowerze czy też pływania. Zegarek posiada absolutną wodoszczelność do 5 ATM i nie przestaje pracować nawet jeżeli włożymy go pod strumień wody. Na zegarki prócz wiadomości SMS odczytamy również maile, informacje z OLX, Messengera czy też innych aplikacji. Huawei Watch GT2 spokojnie może nam zastąpić zestaw głośnomówiący dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi. Łączność następuje poprzez Bluetooth, a rozmowy są świetnej jakości. Ogromny plusem zegarka jest bateria. Spokojnie jest ona w stanie wytrzymać nawet dwa tygodnie. Przy nieco mocniejszym wykorzystywaniu zegarka bateria i tak będzie trzymała około 10 dni. To jest rewelacyjny wynik! Inne funkcje, które mogą nam się przydać, a GT2 posiada to między innymi: monitorowanie snu, odtwarzanie muzyki, znajdź mój telefon czy dostęp do aplikacji Huawei Zdrowie. Minusami będą na pewno brak NFC, nie do końca dokładny czujnik tętna oraz niemożliwość odpisywania na SMSy. Jednak biorąc wielokrotne więcej plusów możemy spokojnie z ręką na sercu polecić zakup tego modelu.