Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch Avtice 2 to kolejna generacja smartwatcha od Samsunga z serii Active. W porównaniu do poprzednika mamy więcej funkcji czy odświeżony design. Dodatkowo zegarek posiada dwie wersje tarcz zarówno jeżeli chodzi o wykonanie jak i wielkość.

Zacznijmy od wyglądu. Zegarek może się podobać paniom jak i panom. Samsung jest wykonany w sposób estetyczny, z dbałością o szczegóły. Każdy element do siebie pasuje, nie ma żadnych luzów, a całość sprawia wrażenie solidnego sprzętu. Mamy tutaj dwie wersie tarczy: 40 mm oraz 44 mm, ale również dwie wersje wykonania, a więc aluminiową i ze stali nierdzewnej. Do wersji aluminiowej otrzymamy pasek silikonowy, a do wersji stalowej pasek skórzany. Do wyboru mamy również różne warianty kolorystyczne. Wyświetlacz ma przekątną 1,2 cal (wersja 40 mm) lub 1,4 cala (wersja 44 mm), a oba są wykonane w technologii AMOLED (360×360). Wszystkie informacje, które są wyświetlane są czytelne, również w pełnym słońcu. Wszelkie barwy są żywe, jasne i ostre. Zauważalny jest brak obręczy, która to dominowała w poprzednim modelu, a zamiast niej pojawiła się czarna przestrzeń, która dalej służy jako pierścień do przechodzenia między kolejnymi ekranami. Dzięki takiemu zabiegowi ekran zdaje się większy niż jest w rzeczywistości. Po wewnętrznej stronie znajdziemy czujnik do pomiaru tętna oraz moduł do ładowania indukcyjnego.

Jak już jesteśmy przy czujnikach.. Jakie możliwości daje nam Samsung Galaxy Watch Active 2? Wbudowane sensory, które mogą was zainteresować to akcelerometr, pulsometr, barometr, żyroskop, EKG (nie jest dostępny w każdym kraju) oraz sensor światła. Zegarek zmierzy nam przebyte kroki, poziom stresu, liczbę pokonanych pięter, spalone kalorie, rzeczywisty puls, ciśnienie czy czas spędzony na treningu. Funkcji jest wiele i każdy znajdzie coś dla siebie. Zegarek idealnie współgra z aplikacja Samsung Health, dzięki czemu możemy codziennie śledzić nasze poczynania nie tylko w aktywności, ale również w spożytych kaloriach (oczywiście posiłki wpisujemy ręcznie) czy też wypitej ilości wody lub kawy (również wprowadzamy ręcznie). Zegarek jest również wodoszczelny (5 ATM, IP68) i odporny na wstrząsy (MIL-STD-810G). Ciekawą opcją jest również kontrola snu, która wskaże nam fazy snu, długość snu czy też jego wydajność. Inne przydatne funkcje to: znajdź mój telefon, powiadomienie o swojej lokalizacji, kalendarz z możliwością sporządzania notatek, stoper oraz niezliczona ilość (również darmowych) tarcz z dopasowaniem wyglądu czy też elementów, które mają się na tarczy wyświetlać. Przez zegarek możemy również rozmawiać, a jakość rozmów jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Minusem zegarka będzie na pewno to, że mamy NFC, a nie możemy z niego w Polsce korzystać (działa w oparu o SamsungPay, które w naszym kraju nie jest uznawane) oraz bateria, która wytrzyma nam 2 może 3 dni, a jeżeli będziemy korzystać z funkcji zegarka dość często to nawet jeden dzień. Plusem jest to, że naładujemy zegarek do pełna w ciągu 2,5 godziny.