AirPods PRO

AirPods od Appla to bez dwóch zdań jeden z lepszych gadżetów dla osób lubiących słuchać muzyki, prowadzenia rozmów bez używania telefonu czy słuchania audiobooków. Tanie nie są, no ale cóż.. Kto bogatemu zabroni. Zapraszamy do zapoznania się z nasza krótką recenzją.

Słuchawki zostały zapakowane w niewielkie kwadratowe, białe pudełeczko. W środku znajdziemy prócz samych słuchawek również kabel USB-C-Lightning, silikonowe końcówki w różnych rozmiarach w ilości 6 sztuk oraz etui, które pozwala na ładowanie słuchawek. Samo etui – jest niezwykle wygodne w użytkowaniu jednak ma wadę, ze potrafi się dość mocno rysować, dlatego nie warto go trzymać z razem z innymi przedmiotami, jeżeli dbamy mocno o estetykę. Same słuchawki są niezwykle ergonomiczne. Można w nich biegać, ćwiczyć na siłowni, a te i tak nie będą się w uszach luzowały i pozostaną na swoim miejscu. Airpodsy jeżeli chodzi o dźwięk to prawdopodobnie jedne z najlepiej grających słuchawek swojej kategorii. Są dużo lepsze od modelu bez dopisku PRO, a także lepsze od konkurencji. Na jakość dźwięku wpływa technologia ANC, dzięki której możemy odciąć się od hałasów i szumów wokół nas. Znajdziemy tutaj przyjemne basy oraz niezwykle dobrze działający system adaptacyjnej korekcji, który ma za zadanie dostosowywać odtwarzaną przez nas muzykę, tak aby brzmiała możliwie jak najlepiej (by tego uświadczyć, należy mieć włączone ANC). Muzyka puszczana przez Airpodsy jest delikatna, ciepła o przyzwoitej separacji. Generalnie wypadają one świetnie i robią naprawdę dobre wrażenie.

Czas pracy na baterii sięga mniej więcej czterech godziny i może nie jest to wynik świetny, ale większości użytkowników starczy. W razie czego z pomocą ruszy nam akumulator wbudowany w etui, który pozwoli nam na naładowanie sprzętu do pięć razy, zanim sam się rozładuje. W słuchawkach mamy także wbudowany chip, który pozwala na szybkie łączenie się między urządzeniami od Apple. Mowa tutaj o urządzeniach z iOS, użytkownicy Windowsa czy Androida niestety będą musieli obejść się smakiem. Podsumowując, uważamy, że słuchawki od Apple są niezwykłe o czym może świadczyć ich popularność. Mimo dość wysokiej ceny – niecałe 1250 zł są one dość mocno rozchwytywane. Oczywiście za taką sumę możemy kupić naprawdę niezłe słuchawki bezprzewodowe, jednak nie tak małe jak Airpodsy. Jak pisałem, w moim odczuciu nie mają one sobie równych. Osoby, które zdecydują się na wydanie niemałej kwoty na te słuchawki powinny być zadowolone i szybko zakochają się w nowym nabytku. Są one niezwykłe bez dwóch zdań.